Εγκύκλιος ενημέρωσης για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2020 με το ΝΕΟ σύστημα (μαθητές και απόφοιτοι).

Εγκύκλιος ενημέρωσης για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ 2020 με το ΠΑΛΑΙΟ σύστημα (μόνο απόφοιτοι)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ   Βαθμός Ασφαλείας: ΑΠΛΟ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ

ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

-----   Μυτιλήνη 13-3-2020
ΠΕΡ. Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ & Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΒΟΡΕΙΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ
Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ Ν.ΛΕΣΒΟΥ

Ταχ.Δ/νση :

Γ. Μούρα 10

811 00 ΜΥΤΙΛΗΝΗ

Τηλέφωνο : 22510- 48240
Fax : 22510-48251

:

Καπιωτάς Μιχαήλ

Αγαπητοί μαθητές,

Ένα μεγάλο πρόβλημα προέκυψε και στη χώρα μας, αναπόφευκτα αφού ο ιός έχει προσβάλει το σύνολο σχεδόν των χωρών της γης.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το Μουσικό Σχολείο Μυτιλήνης σας γνωστοποιεί ότι ύστερα από ομόφωνη απόφαση του Συλλόγου των Διδασκόντων του αποφάσισε την αναστολή όλων των εκδηλώσεων του Σχολείου που είχαν προγραμματισθεί στο άμεσο χρονικό διάστημα και αφορούν στη διεξαγωγή των Μουσικών Αγώνων, των Μουσικών Συναυλιών Συνόλων και των Κυριακάτικων Μουσικών Πρωινών λόγω της εμφάνισης του κορωνοϊού (Covid-19) και στο νησί της Λέσβου. Για οποιαδήποτε εξέλιξη θα σας ενημερώσουμε.

Μυτιλήνη 10/03/2020

Ο Δ/ντής

Νικόλαος Ζαφειρίου

Σε συνέχεια της με αρ. πρωτ. Φ1α/80206/Δ4/21-05-19 εγκυκλίου με θέμα «Ενημέρωση για την «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μαθητών/- τριών για το σχολικό έτος 2019 – 2020», σας ενημερώνουμε ότι η δεύτερη φάση εγγραφών 2 Μαΐου – Ιουνίου θα πραγματοποιηθεί από 25 Ιουνίου 2019 και ώρα 09:00 έως 28 Ιουνίου 2019 και ώρα 23:59.

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Μυτιλήνη 10/03/2020

Ο Δ/ντής

Νικόλαος Ζαφειρίου

Tο Μουσικό Σχολείο Μυτιλήνης, ο Εξωραϊστικός Πολιτιστικός Σύλλογος «Η Επάνω Σκάλα», ο Σύλλογος Φίλων Μουσικής Μυτιλήνης και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Μουσικού Σχολείου Μυτιλήνης υπό την αιγίδα του Δήμου Λέσβου διοργανώνουν τους 10ους Παλλεσβιακούς Μαθητικούς Αγώνες Μουσικής, σε Ατομικό Μουσικό Όργανο, Ατομικό Τραγούδι και στα Μουσικά Σύνολα Σχολείου (χορωδία ή ορχήστρα).

Page 1 of 3